פארק הטרמינל

פארק הטרמינל הממוקם בלב אזור התיירות של אילת, הוא פארק אטרקציות, תרבות ואירועים המוקם בימים אלה. בפארק מתקיימים כבר היום אירועים ופסטיבלי ייחודיים..

אז מה זה פארק הטרמינל?

פארק הטרמינל הוא פארק פתוח הממוקם על שטח שדה התעופה הישן של אילת.

בפארק הטרמינל יוקם פארק אטרקציות, חלקן עדיין לא נראו בישראל. המכרז לבחירת האטרקציות כבר בעיצומו ועובדות התשתית להקמתו נעשית בימים אלה ממש.

התכנון:

על עיצוב ותכנון הפארק הופקד משרד האדריכלים 'דרמן ורבקל'. נקודת המוצא לתכנון היה הליך שיתוף ציבור שקיימה עירית אילת, עוד בטרם קבלת השטח. התושבים רצו פארק פתוח וגם יקבלו. עוד הוחלט כי הקו העיצובי והתכנוני יבנה על אלמנטים מעולם התעופה, כך שההיסטוריה של השטח תישאר כאן גם לשנים הבאות.

בפועל, כבר יותר משנה אנחנו מצמיחים בפאתי הפארק יותר מאלף עצים. את העצים, נשתול בתוך הקרקע שהייתה עד לא מזמן, המסלול של שדה התעופה.

באילת כידוע, צריך גם צל. הרבה צל. לפיכך תיכננו מדרחוב הצללה ארוך במיוחד. יש האומרים, הארוך ביותר במזרח התיכון.

המבנים בפארק הטרמינל יעוצבו כעיר מכולות. המכולות יעברו שדרוג פנימי וחזותי ויכניסו הרבה צבע וחיים לנראות של הפארק.

פארק הטרמינל יהיה פארק פתוח לציבור, עם מתקני ריהוט רחוב מעניינים, תאורה מתקדמת וגם מתקני נוי של מים ממוחזרים שתמיד נעים לשטוף בהם את העיניים. מקום שכיף, נעים ומעניין להסתובב בו.

פארק האטרקציות:

בימים אלה אנחנו נמצאים בתוך הסבב השני של מכרז פארק האטרקציות. עשרות ההצעות שקיבלנו הן בשורה אדירה לאילת. זה אומר שהיזמים, מאילת, מהארץ ומהעולם, מאמינים מאוד בעיר ובהצלחת פארק הטרמינל.

עד שהליך המכרז לא יסתיים, אנחנו לא יכולים לחשוף מהן האטרקציות שיקומו כאן, אבל יש בהחלט למה לצפות. מבחינת רבים מתושבי אילת, הנופשים בה ובטח שבעבור הילדים, זהו סופו של המשפט הניצחי "משעמם לי".

מרכז חדשנות

מבנה הטרמינל הישן, יהפוך למרכז חדשנות עירוני, עם תעשיית הייטק מתפתחת. מיטב המוחות מאילת, מהארץ ומהעולם, יוזמנו להגשים כאן את חלום ההייטק הדרומי של ישראל.

כבר עכשיו פועל צוות מיוחד על יצירת התוכן למבנה החדשנות. בקרוב מאוד, המילה היי-טק תהיה חלק אינטגרלי מהשם אילת.

שוק הטרמינל.

מתחם המזון בפארק יקרא שוק הטרמינל. מדובר בבשורה קולינרית לעיר.

המתחם יהיה בעל צורת מכולות (כמו כל הפארק) וישולבו בו סגנונות מזון שונים ומגוונים. מאוכל רחוב צעיר ועדכני ועד פתרונות הסעדה לכל המשפחה. דגש רב שמים במינהלת פארק הטרמינל, על ייצוג מקומי של תעשיית המזון המפוארת באילת ובערבה. המתחם מתוכנן כך שכל המגיעים לפארק: אילתים, תיירים והמבקרים באטרקציות, ימצאו את מבוקשם במתחם המזון. למי שדואג, יהיו גם אזורים לדרינקים. במקום מתוכננים בנוסף, תכנים מקוריים כמו שווקים וחנויות קונספט תוך הבלטה של חומרי גלם מהאזור שלנו.

הבשורה:

לנו ברור, שפארק הטרמינל עומד לשנות לטובה את כל חוויית התייר באילת וכמובן גם חיי התושבים.

פארק ענק, רחב ידיים, עם פעילות ופעילויות מגוונות, מעניינות ובעיקר משנה את פניה של העיר.

הכבישים שכבר חיברנו הם חלק מהחיבור הגדול שפארק הטרמינל יעשה לאילת. למעשה, קו הגבול בין אזור התיירות לעיר נמחק. הטיילת שתימשך מהמרינה העד שדרות התמרים, היא עדות ראשונה לכך. לפנינו עוד עבודה רבה ואתגרים בשטח, אבל אנחנו חדורי מטרה.

דרכי התקשרות למנהלת הפארק ונושאי תפקידים:

טלפון מנהלת: 08-9577477

אלי לוי – ראש מינהלת פארק הטרמינל / שלוחה 3: eli@eec.co.il

מאיה ביטון – סגנית ראש המינהלת / שלוחה 2: maya@eec.co.il

אבי זפרני – מנהל אחזקה / שלוחה 4: aviz@eec.co.il

אלינור צור – מנהלת משרד / שלוחה 1: elinor@eec.co.il

 

 

פארק טרמינל אילת
כלי נגישות