האב אילת – חממה ליזמים באילת

במתחם חדש בעיצוב מודרני, פועלים כבר עשרות יזמים שחולקים ביחד מתחם עבודה משותף ונהנים מאינטרנט חינם, ליווי, ייעוץ והדרכה של אנשי מקצוע וקהילת יזמים תומכת. אם המיזם יצליח, יש בסוף הדרך גם משקיע. האב אילת – מרכז לפיתוח יזמות הוא המתחם החם החדש שפתחה עיריית אילת לטובת עידוד יזמות וכחלק מפעולות לגיוון מקורות התעסוקה.

ההאב הממוקם בפארק התעשייה אמת"ל ומנוהל על ידי החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) מהווה מרחב עסקי מודרני המציע סביבת עבודה משותפת, קהילת יזמים תומכת, הדרכה וליווי. בהאב ניתנת הדרכה פרטנית כיצד להפוך את הרעיון למיזם עד הצגתו למשקיע על ידי עזרה בבניית תוכנית שיווק, תוכנית עסקית, מודל או אב טיפוס. בין הצוות המקצועי של ההאב, ישנם מקימי חברת ההיי טק הראשונה באילת ומנטורים מקצועיים המלווים את היזמים משלב בדיקת ההיתכנות של הרעיון ועד למציאת משקיע ושותפים אסטרטגיים. ההאב, אשר פועל בימים א'-ה' בשעות הבוקר ואחר הצהריים, מעניק ליזמים את התשתית ללא תשלום בחצי השנה הראשונה ולאחריה, הפעילות בהאב תהיה כרוכה בעלות חודשית סמלית. ארן עידן – מנהל ההאב מציין, כי ההאב העירוני פועל ללא מטרות רווח וכל תכליתו לסייע לבני ובנות אילת להמריא עם הרעיון שלהם ומוסיף, כי בהאב שמים דגש על פיתוח וקידום יוזמות הנוגעות לנקודות החוזק של אילת, ביניהם: חקלאות ימית וביוטכנולוגיה, תיירות, אנרגיה ירוקה וכן בתחומים כמו תוכנה, אפליקציות, וכל מיזם בעל אופק עסקי. לצד פיתוח רעיונות ויזמות פועל ההאב גם לחנך ליזמות. בהנחיית אור חביב איש חינוך, יזמות והיי טק, מציע ההאב הרצאות בנושאים שונים הקשורים ליזמות, במטרה לגבש קבוצה של צעירים יוזמים שיהפכו ליזמים.

השותפה העיקרית ליוזמה ולהקמת ההאב היא חברת EilatTech חברה אילתית לפיתוח עסקי בבעלות אריאל בנטוב ועודד הראל. החברה שמיקמה את משרדיה בקומה השנייה של ההאב היא חלק מקבוצה בינלאומית מהטובות בתחומה שבסיסה בארה״ב ואשר שמה לעצמה את פיתוח היזמות העסקית והטכנולוגית באילת בסדר עדיפות עליון. לשם כך גייסה החברה קרנות וגופים פיננסיים בינלאומיים, מנטורים ואנשי שיווק מהטובים בתחומם, במטרה לסייע להצלחת ההאב והיזמים האילתיים, משלב הרעיון העסקי דרך פיתוחו והבאתו למצב של עסק פעיל ואף להנפקה או מכירה. גם בתחום החקלאות הימית והביוטכנולוגיה, גויסו משקיעים מקרן אקווה פארק אילת בבעלותם של ירון גונדא ואופיר פינס.

לפרטים נוספים כנסו לאתר ההאב או פשוט התקשרו, טלפון : 08-9162143 | פקס: 08-9151399