דגל כחול למרינה העירונית

הדגל הכחול שהינו תו איכות חובק עולם הניתן לחופים ומרינות העומדים בסטנדרטים בינלאומיים בנושאי ניהול סביבתי, חינוך והסברה, איכות המים, בטיחות ושירותים, הוענק השנה למרינה העירונית של אילת ע"ש פיליפ עירון ז"ל ולחוף הרחצה המופרד בחוף מפרץ השמש. דגלים אלה מצטרפים לדגל הכחול שהונף בחוף השחפים בשנת 2014 וחודש גם לשנת 2015. בכך זוכה המרינה של אילת למקום של כבוד לצד מרינה תל אביב ומרינה הרצליה שגם בהן מונף דגל כחול. הדגלים הונפו בטקס רב משתתפים במסגרת אירועי שבוע כדור הארץ המצוין בכל העולם, במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל עמותת ECO OCEAN  – אריק רוזנבלום וחיה עירון – רעייתו של רב החובל פיליפ עירון ז"ל על שמו קרויה המרינה.

 "הדגל הכחול" הינו תו איכות סביבתי, הניתן לרשויות העושות מאמץ מיוחד לנהל את החופים שלהן, את סביבת החוף ומי הים, תוך מתן כבוד לסביבה המקומית ולטבע. לקבלת תו "דגל כחול", תנאים וקריטריונים מחמירים על פי דרישות ה- FEE ארגון גג לחינוך סביבתי של עמותות ומלכ"רים מרחבי העולם, המיוצג בארץ ע"י עמותת ECO OCEAN. "הדגל הכחול" מהווה סימן למצוינות המוכר על ידי תיירים ואנשי מקצוע בתחום והוא תורם לקידום התיירות מהארץ ומחו"ל תוך חיזוק תדמיתה של ישראל כמדינת תיירות חופים. את התהליך לקבלת התו הסביבתי והשמירה עליו מבצעת היחידה לאיכות הסביבה בעירייה לצד פעילות סביבתית ענפה ברחבי העיר ובמפרץ אילת.

החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בע"מ מנהלת ומפעילה את המרינה העירונית באילת על שם פיליפ עירון ז"ל, זאת על פי הסכם הרשאה בין עיריית אילת לחכ"א. המרינה ממוקמת בלב אזור התיירות של אילת, הכולל מלונות, מסעדות, פאבים, מועדונים ומרכזי ספורט ימי. המרינה מספקת שירותי שמירה במשך 24 שעות, חשמל, מים, תדלוק, מקלחות, שירותים, ואפשרויות נוספות: אספקה ועזרה טכנית. בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים בניהול המרינה באילת המעניקים לה איכות גבוהה ביותר ועל כן גם ניתן לה תו האיכות – הדגל הכחול.