בקרוב: אטרקציה נוספת באילת – אופניים להשכרה

אופניים להשכרהבקרוב תצטרף העיר אילת לערי התיירות המובילות בעולם כמו אסמטרדם, לונדון, ברצלונה, סידני, סינגפור וגם העיר תל אביב, המציעות אופניים להשכרה. אילת היא העיר השנייה בישראל שתקים מערך של אופניים להשכרה, במסגרת הפרויקט מתוכננות 35 תחנות עם כ-300 זוגות אופניים. התחנות יוקמו ברחבי העיר, באזורי תיירות מרכזיים: שדה התעופה, בתי מלון מרכזיים, טיילת התיירות והחוף הדרומי, אטרקציות מרכזיות, שדרות התמרים, אזורי תעשייה ומסחר תיירותיים ועירוניים והאוניברסיטה. כמו כן יוקמו אתר אינטרנט ומוקד שירות לקוחות.

כחלק מעידוד רכיבה על אופניים הכשירה העירייה בשנים האחרונות שבילי אופניים באזור התיירות וברחבי העיר לטובת תושבי העיר ואורחיה. שביל החוף הדרומי המסומן בשלב זה ממלון מרידיאן ועד חוף הדולפין ריף. השביל יימשך עד למסוף טאבה כחלק משדרוג כביש 90. שביל עוקף מערבי שאורכו 2.5 ק"מ מתחיל מכיכר העפרונות עד לכיכר המחנות (גשר עליון בשחמון). השביל נסלל בתוואי המערבי של הדרך ומשמש כשביל להליכה, ריצה ואופני שטח. המסלול מתחבר למסלולי הסינגלים לרכיבת שטח בהרי אילת. שביל סובב אילת שהוקם על ידי קק"ל ונסלל על ידי החברה הכלכלית אילת (חכ"א), מתחיל מחוף מפרץ השמש ועובר דרך פארק הצפרות, פארק הולנד וואדי שחמון. מסלול טבעתי באורך 21 ק"מ.

לאחר שהכשירה עיריית אילת מסלולי אופניים באזור התיירות וברחבי העיר, פרסמה העירייה מכרז להקמה ותפעול של מערך השכרת אופניים בעיר, לרווחת התיירים ותושבי העיר. הפרויקט אמור לפעול לקראת הקיץ הקרוב.

 אילת תהיה העיר השנייה בישראל המפעילה שירות זה, ובכך היא מצטרפת לערים גדולות באירופה ולתל אביב. בהיותה עיר קטנה יחסית, אליה מגיעים תיירים רבים באמצעות טיסה, השירות הופך למשמעותי מאוד, והמחיר – פטור ממע"מ, כנהוג באילת. יש לציין כי צעד זה נעשה תוך התאמה לתרבות המקומית של קהלים המרבים לפקוד את העיר אילת מהולנד, דנמרק ושבדיה, שעבורם השימוש באופניים נפוץ מאוד.

 

 

כלי נגישות