אילת -המטרופולין הדרומי של ישראל

 

Aerial Vew of Eilatאילת בדרך להפוך למטרופולין החמישי של מדינת ישראל. לצד מיצוב העיר אילת כעיר של כנסים ופסטיבלים עם מרכז כנסים, ירידים וקונגרסים, עיר ספורט בינלאומית עם קריית ספורט בינלאומית, עיר שתציע תוך עשור 18,000 חדרי מלון, מתוכם 12,000 הקיימים כיום, עיר שתארח יותר תיירים מחו"ל, עיר עם שדה תעופה בינלאומי שיחליף את הקיים וימוקם 18 ק"מ צפונית לאילת, עיר שתשמש יעד בינלאומי. עיר שתהפוך את ההשקעות למניבות ומשגשגות.

כחלק ממימוש החזון הוגשה למקבלי ההחלטות בממשלת ישראל, תכנית "השער הדרומי",במסגרתה ייבנה צפונית לאילת: נמל ימי חדש, שיחובר לקו רכבת מטענים ויהפוך את אילת לגשר יבשתי בין אירופה, אסיה ואפריקה. העתקה של הפעילות הנמלית הנוכחית צפונה, תפנה רצועה שלמה בת תשעה קילומטרים על חוף ים סוף לטובת פיתוח תיירות וחיזוק מעמדה של אילת כיעד תיירותי בינלאומי מוביל. נמל תעופה בינלאומי הנבנה בימים אלה צפונית לאילת ויוכל להמריא ולהנחית מטוסים מכל ולכל יעד בעולם, ישפר גם הוא את מעמדה של אילת כיעד תיירותי בינלאומי ויהפוך את הקרקעות של שדה התעופה המתפנה במרכז העיר, לזמינות. במקביל, מתקדמת מאוד התכנית להקמת קו רכבת מהיר לנוסעים בין אילת לתל אביב, אשר יקרב את אילת למרכז. 

עם מימוש הפרויקטים הלאומיים, יואץ תהליך הפיתוח של העיר אילת. מיזמים אלו ייצרו אלפי מקומות עבודה ויגדילו את אוכלוסיית העיר ל – 120 אלף תושבים עד שנת 2030. עם פינוי הנמל הימי ונמל התעופה הישן והעתקתם צפונית לאילת, יגדל באופן משמעותי מספר חדרי המלון שייבנו על הקרקעות שיפונו. כך תהפוך אילת ל"ריביירה של ים סוף" ולעיר תיירות בינלאומית מובילה. לצד הפרויקטים הלאומיים עוברת אילת תהליך פיתוח בתוך שטח העיר המשתרע על כ – 100,000 דונם. בכלל זה בניית שכונות חדשות, בניית תשתיות חדשות ומבני ציבור ושדרוג של שכונות קיימות. 

אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל, שהוגדרה על ידי ממשלת ישראל כנכס אסטרטגי, מציעה חזון, הזדמנויות עסקיות, יוזמות והטבות מתוקף חוק אזור סחר חופשי, אזור נמל חופשי ואזור עדיפות לאומית א'.

לחברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בע"מ הידע והניסיון ההנדסי, המתאים לצרכים התכנוניים המיוחדים לעיר אילת, הן מבחינת תנאי הקרקע, הן מבחינת מערכות התשתית הקיימות והן מבחינת דרישות העירייה העדכניות. החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) בע"מ נוקטת מדיניות של העדפת כוחות אדריכליים והנדסיים מקומיים, בעלי יכולת מקצועית מוכחת, מתוך כוונה להעניק חיזוק כלכלי לתושבי העיר. הדבר נעשה תוך בקרה הדוקה ובלתי אמצעית עם כל נותני השירותים לחכ"א, לקבלת תוצאה מיטבית מבחינת הרמה המקצועית ורמת השירות.

ניהול ותכנון הפרויקטים באילת על ידי החברה הכלכלית מונע את מסירתם לטיפול של חברות מנהלות ומפתחות מחוץ לאילת, אשר עקב הריחוק הגיאוגרפי, מטפלות בפרויקט ב"שלט רחוק". הריחוק הגיאוגרפי של חברות אלה ממוקד העשייה באילת, מכביד על החברות שמחוץ לאילת להעניק לפרויקטים האילתיים את תשומת הלב הראויה ואת הטיפול המקצועי ההולם.

החברה אושרה על ידי משרד הבינוי והשיכון להירשם במאגר המתכננים שלה, בהתמחות "ניהול פרויקטים ופיקוח הנדסי".

בואו להשקיע ולהיות חלק מפיתוחה ושגשוגה של אילת.